Noc Spadających Gwiazd – baw się z Akademią WSB

11 sierpnia 2018

Warsztaty i pokazy naukowe dla najmłodszych, podchody rowerowe, nordic walking, strefa chilloutu, strefa malucha i dyskoteka z DJ’em to jedynie część atrakcji dla osób, które 12 sierpnia wezmą udział w piątej edycji Nocy Spadających Gwiazd nad jeziorem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Organizatorem wydarzenia jest Akademia WSB.

W 2017 roku Partnerem wydarzenia było UNIVERSEE!

Bez względu na wiek i zainteresowania w tym dniu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Na plaży przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria, w specjalnym namiocie, przygotowana zostanie strefa chilloutu, gdzie przy kojących dźwiękach muzyki, w gronie znajomych, będzie można aktywnie spędzić czas, grając m.in. w gry zręcznościowe, planszowe, biorąc udział w konkursach, a także czytając swoją ulubioną książkę. Wiek nie ma znaczenia! W organizacji wydarzenia pomogą nam mali studenci Uniwersytetu Dziecięcego oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB, którzy zachęcą do wspólnej aktywności w nadchodzącym roku akademickim.

Wydarzenie rozpoczniemy od podchodów rowerowych. W pełnym przygód i zadań rajdzie rowerowym wokół Pogorii III przewidzieliśmy mnóstwo atrakcji. W tym czasie dzieci będą mogły wziąć udział w odlotowych konkursach plastycznych i zawodach sportowych. Będziemy rysować kredą wszystko to, co kojarzy nam się z niebem i lataniem, a także grać w kometkę oraz kosmiczną koszykówkę. Dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody i upominki! Wieczorem, przy zaciemnionej plaży, wspólnie będziemy obserwować niebo i poszukiwać spadających gwiazd.

Ponadto w programie: zajęcia z jogi śmiechu, wykład astronomiczny i pokazy naukowe. Zabierzcie ze sobą rodzinę, znajomych, koce i dołączcie do nas w tym dniu! Ile spadających gwiazd – tyle szans na spełnienie marzeń!

Szczegółowy program wydarzenia:

Godz. 9.30 do 23.00 – strefa chilloutu w namiocie rozstawionym na plaży przy molo – leżaki, pufy, worki sako, gry planszowe, piłkarzyki, cicha muzyka, konkursy z nagrodami

Godz. 9.30 do 13.30 – międzypokoleniowe podchody rowerowe wokół Pogorii III wraz z grillem

O co chodzi? Trasę wokół Pogorii III pokonywać będziemy w drużynach trzyosobowych. Jeśli nie mają Państwo kompletnej drużyny, z przyjemnością znajdziemy dla Państwa sympatycznego kompana. Dzieci powinny jechać w towarzystwie dorosłego opiekuna. Co kilka minut na trasę wyruszać będzie kolejna ekipa. Na trasie zaplanowano trzy punkty kontrolne z ciekawymi zadaniami do wykonania. Na mecie na każdego z uczestników czekać będzie dyplom, przydatny upominek oraz spotkanie integracyjne przy ognisku i gitarze.

Osoby zainteresowane udziałem w „podchodach rowerowych” prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego TUTAJ lub telefonicznie, pod numerem telefonu: 32 295 93 93.
Opłata startowa w podchodach rowerowych (obejmująca m.in. koszty ubezpieczenia i poczęstunek) wynosi 10 zł.

Godz. 14.30- 15.30 – zajęcia jogi śmiechu w namiocie na plaży

Godz. 16.00- 17.30 – zajęcia dla dzieci – rysowanie kredą po chodniku, kolorowanki, rebusy itp.

Godz. 16.00- 17.00 – nordic walking dla seniorów

Godz. 17.30 do 18.30 – wykład z cyklu „od juniora do seniora” – „Astrolabium Kopernika, oktant i superteleskop, czyli jak odkrywano niebo dawniej i dziś”

Godz. 18.30- 20.00 – dyskoteka z DJem na plaży

Godz. 20.00- 21.00 – pokaz naukowy połączony z prezentacją gwiazd i galaktyk „Wszechświat bez tajemnic”

Godz. 21.00 – wyłączenie oświetlenia molo

Godz. 21.00 do 22.00 – obserwacje nieba i roju Perseidy

Godz. 22.00 – oficjalne zakończenie pikniku

Organizatorem wydarzenia jest Akademia WSB, partnerem inicjatywy jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.


Możliwość komentowania jest wyłączona.