Wykłady i warsztaty naukowe

Twoje dziecko to pełen pasji i ciekawości odkrywca świata, który z chęcią uda się w niezwykłą podróż po świecie z kompasem, mapą i lupą! Nasze wykłady i warsztaty naukowe UNIVERSEE pozwolą Twojemu dziecku z bliska poznać wszystkie tajniki otaczającego go świata.

Zajęcia naukowe dla dzieci i młodzieży UNIVERSEE, prowadzone są przez grupę kreatywnych i zaangażowanych nauczycieli geografii, biologii, chemii, geologii, fizyki i przyrody, podróżników, przewodników i pilotów wycieczek, których pasją jest odkrywanie przed najmłodszymi tajników Wszechświata.

Nasze wykłady i warsztaty naukowe to nie tylko pełna życia Planeta Ziemia, odległy Kosmos, dzikie i oswojone zwierzęta, prosta i przyjemna ochrona środowiska i ekologia, ale także groźne Dinozaury, kapryśna pogoda, burzliwe oceany, majestatyczne góry i wybuchowe eksperymenty chemiczne i fizyczne. Poniżej znajdziecie Państwo szczegółowy program wykładów i warsztatów naukowych UNIVERSEE.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko ciągle uczyło się odkrywać nowe rzeczy i nigdy się nie nudziło podczas nauki, już dziś zapisz je na zajęcia w UNIVERSEE – bo my najlepiej pokazujemy dzieciom świat!

Pobierz pełną ofertę edukacyjną Universee

Globus

REALIZACJA WYKŁADÓW I WARSZTATÓW

  • Nasi Klienci to Uniwersytety Dziecięce, Przedszkola, Szkoły, Uczelnie Wyższe, Kluby Młodzieżowe, Domy Kultury i inne zainteresowane jednostki, zgodnie z ustalonym indywidualnie harmonogramem zajęć w dogodnych dla klienta terminach i godzinach.
  • Wykładowcy przyjeżdżają do placówki z odpowiednim wyprzedzeniem, wyposażeni w materiały do wykonywania eksperymentów i potrzebne specjalistyczne sprzęty. Dysponujemy również rzutnikami multimedialnymi, laptopami i niezbędnym do prowadzenia wykładów zapleczem technicznym, które może zostać przetransportowane do klienta.
  • Pojedyncze zajęcia trwają 45 lub 60 minut.
  • Jedna grupa nie może liczyć mniej niż 10 uczestników.
  • Wykłady i warsztaty naukowe dostosowywane są dla dzieci w grupach wiekowych od 3 do 12 roku życia oraz dla młodzieży od 13 do 18 lat.
  • Cena za przeprowadzenie wykładu i warsztatu każdorazowo ustalana jest indywidualnie z klientem.
  • Realizujemy wykłady na terenie województw: śląskie, małopolskie, opolskie.
  • Tematyka wykładów i warsztatów naukowych UNIVERSEE znajduje się poniżej. Realizujemy także wykłady na indywidualne zamówienie Klienta na wskazany przez niego temat, podany z 2 tygodniowym wyprzedzeniem, mieszczący się w naukach takich jak: geografia, biologia, przyroda, ochrona środowiska i ekologia.

 

 TEMATY WYKŁADÓW I WARSZTATÓW UNIVERSEE

Temat 1. DLACZEGO WULKANY WYBUCHAJĄ A ZIEMIA SIĘ TRZĘSIE? TAJEMNICE EKSTREMALNYCH ZJAWISK PRZYRODNICZYCH! – wykład naukowy

wulkanEkstremalne zjawiska przyrodnicze takie jak wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi czy tornada towarzyszom mieszkańcom Ziemi od najdawniejszych czasów. Wulkany występują na całej powierzchni naszej planety – na kontynentach i pod oceanami. Trzęsienia ziemi najczęściej występują w strefach styku kilku płyt tektonicznych, a tornada zdarzają się tam, gdzie stykają się różne masy powietrza. Poznamy rozmieszczenie tych ekstremalnych zjawisk na kuli ziemskiej oraz wyjaśnimy przyczyny i skutki ich powstawania. Wspólnie z uczestnikami wykładu zrobimy niesamowitą symulację wybuchu wulkanu oraz trzęsienia ziemi, a także stworzymy własne tornado!

Temat 2. CZY HIMALAJE SĄ TRUDNE DO ZDOBYCIA? WSPINACZKA WYSOKOGÓRSKA DLA KAŻDEGO – wykład naukowy

himalaizmHimalaizm to wspinaczka wysokogórska na szczyty przekraczające 7.000 m n.p.m., gdzie panują skrajnie niebezpieczne dla człowieka warunki, takie jak niski poziom tlenu, bardzo ostre promieniowanie słoneczne i niskie ciśnienie. Podczas naszego wykładu zaprezentujemy uczestnikom podstawowe umiejętności niezbędne podczas wspinaczki wysokogórskiej, sposoby budowy obozów i przygotowywania posiłków oraz radzenia sobie z brakiem łączności w górach. Dzieci spotkają w pełni wyposażonego wspinacza i będą mogły skorzystać z jego namiotu, w którym znajdą czekany, liny i ciężkie plecaki himalaistów.

Temat 3. CZY LENIWCE SĄ LENIWE? ZWIERZĘTA I ICH ŻYCIE CODZIENNE CZYLI PROSTO O BEHAWIORYSTYCE – wykład z udziałem żywych zwierząt

zwierzęta

Behawiorystyka zwierząt to nauka o zachowaniu i sposobach przystosowania do życia różnych ich gatunków. Podczas naszego wykładu zaprezentujemy dzieciom najbardziej wyjątkowe zwierzęta świata, takie jak leniwce, pandy, żyrafy i niedźwiedzie polarne oraz ich wyjątkowe przystosowania do życia. Uczestnicy spotkają się także na żywo z naszymi pupilami i poznają ich charakterystyczne zachowania oraz ulubione zabawy.

Temat 4. CZY W KOSMOSIE PADA DESZCZ? BLISKIE SPOTKANIA Z KOMETAMI I METEORAMI – wykład naukowy

asteroida

Meteory – bo tak nazywają się „spadające gwiazdy” – to zjawiska świetlne zachodzące w górnych partiach atmosfery. Meteor, który spadnie na Ziemię, znaleziony przez geologa jest nazywany meteorytem. Uczestnicy wykładu będą mogli bliżej przyjrzeć się największym meteorom i kometom w Układzie Słonecznym. Dzieci poznają groźne skutki upadku meteorytów na Ziemię, takie jak wyginięcie dinozaurów czy gigantyczne tsunami.

Temat 5. SUCHY LÓD, ZNIKAJĄCY STYROPIAN I TAŃCZĄCE RODZYNKI CZYLI CHEMICZNE PARADOKSY – wykład naukowy z pokazem chemicznym z udziałem dzieci

eksperyment

Zajęcia, które pozwolą dziecku zamienić się w prawdziwego naukowca i poznawać zagadnienia chemii jednocześnie świetnie się bawiąc. Uczestnicy wezmą udział w pokazach chemicznych i samodzielnie wykonają ciekawe doświadczenia. Eksperymenty z suchym lodem, pastą słonia, magicznym atramentem i znikającym styropianem, to tylko niektóre z elementów naszego wykładu!

Temat 6. SZTUKA PRZETRWANIA DLA DZIECI CZYLI ŻYCIE W EKSTREMALNYM ŚRODOWISKU – wykład z elementami warsztatowymi oraz warsztat praktyczny

survival

Każde dziecko powinno zdobyć podstawowe umiejętności potrzebne do przeżycia poza strefą miejskiego komfortu i poznać sposoby na przeżycie w najbardziej ekstremalnych warunkach na Ziemi. Dzięki wykładowi zwierającymi elementy warsztatu praktycznego uczestnicy zdobędą umiejętności tworzenia map, budowania schronień i zdobywania pożywienia. Taki wykład to rzadka okazja na bliskie spotkanie dzieci z groźnym i ekstremalnym środowiskiem tropikalnych lasów deszczowych, lodowców i pustyń.

Temat 7. KTO TU ROZLAŁ MLEKO? TAJNIKI GALAKTYKI DROGI MLECZNEJ – wykład z elementami warsztatowymi oraz warsztat praktyczny

milky way

Im wcześniej dzieci rozpoczną swoją przygodę z astronomią, tym głębiej poznają tajniki Kosmosu, dlatego razem spojrzymy poza granice Układu Słonecznego w odległą Galaktykę Drogi Mlecznej. Podczas naszego wykładu dzieci praktycznie zapoznają się z działaniem teleskopów i użyją map gwiazd do rozpoznawania najodleglejszych Galaktyk.

Temat 8. DAKTYLOSKOPIA I GRAFOLOGIA CZYLI JAK PRACUJE KRYMINOLOG – warsztat naukowo – praktyczny

kryminalistyka

Uczestnicy warsztatu poznają w praktyce popularne techniki śledcze stosowane w pracy kryminologa, takie jak daktyloskopia czyli badanie linii papilarnych człowieka oraz grafologia czyli psychologiczna analiza naszego pisma. Każdy uczestnik samodzielnie dokona analizy daktyloskopowej swojego odcisku palca oraz przeanalizuje charakterystyczne cechy swojego charakteru pisma.

 

Zapraszamy także do bezpośredniego kontaktu z Nami

pod numerem telefonu + 48 537 059 094

pod adresem e-mailowym: biuro@universee.pl