Nasze doświadczenie

TAJEMNICE WIELKICH DINOZAURÓW

W roku szkolnym 2018/2019 zrealizowaliśmy serię niesamowitych wykładów o prehistorycznych gadach. W wykładach Universee pt. „Co by było gdyby dinozaury żyły i dlaczego wyginęły?” wzięło udział ponad 600 dzieci w wieku 6-12 lat z 11 miast województwa śląskiego. Nasz ogromny T-Rex z gromadką mniejszych dinozaurów odwiedził Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Jaworzno, Czeladź, Zawiercie, Myszków, Sławków, Psary, Bobrowniki, Ożarowice i Mierzęcice. 


TOPNIEJĄCE LODOWCE I SPOTKANIE Z HIMALAISTĄ 

Z okazji Dnia Ziemi 2017 zaprezentowaliśmy dwa wykłady pt. „Lodowce – cuda natury zagrożone wyginięciem” oraz „Czy Himalaje są trudne do zdobycia – wspinaczka wysokogórska dla każdego„, w których wzięło udział ponad 120 dzieci z województwa śląskiego, a wykład odbył się w Dąbrowie Górniczej. 


EKOLOGIA I OCHRONA ŚRODOWISKA BLISKA KAŻDEMU Z NAS

W roku szkolnym 2017/2018 zrealizowaliśmy serię wyjątkowych i pouczających wykładów o tematyce ekologicznej. W wykładach Universee pt. „Każdy może zostać Ekoludkiem – ochrona środowiska dla najmłodszych” wzięło udział ponad 300 dzieci w wieku 6-12 lat z 5 miast województwa śląskiego. Wykłady dotyczące prawidłowej segregacji śmieci, recyklingu, ochrony przyrody i ważnych zagrożeń ekologicznych zaprezentowaliśmy w Cieszynie, Żywcu, Psarach, Sławkowie i Ogrodzieńcu.


TAJEMNICE EKSTREMALNYCH ZJAWISK PRZYRODNICZYCH – WYBUCHY WULKANÓW, TRZĘSIENIA ZIEMI, POŻARY, POWODZIE I TORNADA

W roku szkolnym 2016/2017 zrealizowaliśmy serię wyjątkowych i pouczających wykładów o tematyce ekologicznej. W wykładach Universee pt. „Dlaczego wulkany wybuchają a ziemia się trzęsie – tajemnice ekstremalnych zjawisk przyrodniczych” wykonaliśmy niesamowitą symulację wybuchu wulkanu i stworzyliśmy tornado! W wykładach wzięło udział ponad 300 dzieci w wieku 6-12 lat z 4 miast województwa śląskiego. Wykłady zaprezentowaliśmy w Cieszynie, Żywcu, Ogrodzieńcu i Łazach.


BARWY ŚWIATA – ILE NA ZIEMI JEST KOLORÓW?

W roku szkolnym 2013/2014 zrealizowaliśmy wykład Universee pt.”Barwy Świata – ile na ziemi jest kolorów?” dla 30 studentów w wieku 6-12 lat w ramach Czeladzkich Spotkań z Nauką.